Organik Beslenme

Çorlu Kreş

Organik Beslenme

Dengeli, sağlıklı beslenme çocuklarımıza kazandırmamız gereken en önemli davranışlardan biri. Bedensel ve zihinsel gelişimlerinde beslenmenin rolü tartışılamaz.

Bu yüzden yemek menümüz genel merkezimiz tarafından anlaşmalı uzman çocuk beslenme ve diyetetik uzmanı tarafından hazırlanmaktadır


Organik Beslenen Minikler yetiştirmeyi hedefleyen Organik de katkılı, koruyuculu, gerçek gıda olmayan yapay hiçbir şey çocuklara yedirilmez. Dışardan yiyecek kabul edilmez, sürpriz günü adı altında çocuklara şeker, çikolata verilmez.

Rafine şeker mümkün oldukça kullanılmaz. Tatlandırmamız gereken şeyleri bal yada pekmezle tatlandırırız.

Ekmeğimizi organik tam buğday unundan kendimiz yaparız.

Zeytinyağı ve tereyağı dışında yağ kullanılmaz.

Kahvaltılarımız peynir, zeytin, tereyağı, bal reçel marmelat, yumurta gibi gerçek kahvaltılıklardan oluşur. Yumutalarımız bahçemizde beslediğimiz tavukların organik yumurtalarıdır. Reçellerimiz ve Marmelatlarımız mevsiminde bahçe meyvelerimizden veya organik temin edilen meyvelerden kendi yapımımız olan reçel ve marmelatlardır. Mısır gevreği, krem çikolata gibi yiyecekler kahvaltı menümüzde yer almaz. Kahvaltılarda içecek olarak organik süt veya kendi yapımımız meyve suları veririz.

Kutu meyve suları yada toz içecekler kullanılmaz. Bahçemizdeki kayısı ağaçlarından veya mevsiminde stoklanmış vişne vs meyvelerden kendi meyve sularımızı yaparız.

İkindi Kahvaltılarında hamur işleri yerine sütlü tatlı veya meyve verilmesine öncelik veririz.

Yemeklerimizde bahçemizde bulunan organik tarım alanında yetişen sebzeler kullanılır.